Дома Тагови Маска

Таг: Маска

Направи си уникатна маска за „Прочка“

Во 2016 година во аулата на Институтот за етнологија и антропологија од Скопје се отвори изложбата на маски „Прочка 2016“. Овие маските беа изработени...

Наш избор од видеа

error: Содржината на сајтот е авторска!